MindSonar® je kot rentgenski aparat za um
MindSonar® ni osebnostni test. Osebnostni testi vam pokažejo, kakšna oseba ste; vedno in v vseh okoliščinah. Mnogi ljudje se počutijo omejeni in se zaradi tovrstnih testov počutijo “postavljeni v okvir”. Nekateri osebnostni testi celo povedo, kako zdrava ali bolna je vaša osebnost.
MindSonar® meri, kako razmišljate v določeni situaciji. Predpostavlja, da boste v različnih situacijah razmišljali drugače. MindSonar® ne predpostavlja, da je kateri koli slog razmišljanja dober ali slab. Vsak način razmišljanja ima svoj čas in prostor, kjer je lahko koristen.
Z uporabo MindSonar® lahko razrešite svoje izzive
Prepoznajte načine razmišljanja
Sestavite uspešen tim
Izberite prave sodelavce
Povečajte motivacijo zaposlenih
Razvijajte kompetence zaposlenih
Uspešno delegirajte naloge
Ciljno prilagodite komunikacijo
Postanite še uspešnejši
Gravesova teorija motivatorjev
Gravesova teorija motivatorjev je tipologija pomembnih meril (vrednot). V MindSonar® profiliranju jih uporabljamo za lažjo primerjavo vrednosti z drugimi vrednostmi.
Merila so standardi, s katerimi ocenjujemo stvari okoli nas. Na primer: ko spoznate novo osebo, lahko kot merilo, s katerim jo ocenite, uporabite “poštenost”.
Vrednote so zelo pomembna merila. Na primer: “Iskrenost” je lahko vrednota, ko spoznate novo osebo. Če se vam oseba ne zdi preveč srečna, vas to ne rabi skrbeti. Če pa se vam zdi nepoštena, boste morda dvakrat premislili, ali boste z njo kar koli naredili.
Vijolični motivatorji
Merila so povezana predvsem z varnostjo in zaščito. Druge ključne besede so: pripadnost, tradicija, občutek domačnosti, povezanost in starost.
Rdeči motivatorji
Merila so povezana predvsem z močjo in spoštovanjem, predvsem na pridobivanju spoštovanja in tudi izkazovanja. Obnašanje je impulzivno, hitro in odločno brez razmišljanja o posledicah.
Modri motivatorji
Merila, ki so povezana predvsem z redom in varnostjo. Druge ključne besede so: disciplina, zanesljivost, dolžnost in nadzor.
Oranžni motivatorji
Merila, ki so povezana predvsem s tekmovanjem in zmago. Druge ključne besede so: uspeh, dosežek, rezultati, napredek in vpliv.
Zeleni motivatorji
Merila, ki so povezana predvsem z ideali in zvestobo skupini. Druge ključne besede so: harmonija, skupnost, povezanost, ljubezen, socialni stiki in soglasje.
Rumeni motivatorji
Merila, ki so povezana predvsem z učenjem in samostojnostjo. Druge ključne besede so: ustvarjalnost, analiza in osebna rast.
Turkizni motivatorji
Merila, ki so povezana predvsem s širšo sliko in celostno vizijo. Druge ključne besede so: odgovornost za Zemljo kot celoto, duhovnost, ravnovesje in povezovanje.
Metaprogrami so vzorci razmišljanja, ki jih meri MindSonar®. Opazimo jih lahko v načinu, kako ljudje govorijo in prav tako v njihovih neverbalnih izrazih. Metaprogrami so pomemben del miselnosti posameznika, saj njihova miselna naravnanost določa njihovo vedenje in čustva.
Metaprograme najdemo v okviru vede o nevrolingvističnem programiranju, ki je model za preučevanje in preoblikovanje osebnih izkušenj.